Montáž garážových dvier, vonkajších žalúzií, plotových brán a pohonov na diaľkové ovládanie v regióne Liptov

SUPER AKCIA Mesiaca

na riadiacu elektroniku pre inteligentné ovládanie žalúzií, roliet, PERGOLY,

garážové a vstupné motory značky SOMFY

TaHoma Switch "io" za SUPER cenu 169,00 € s DPH

Pre info alebo objednanie klikni TU 

 Tahoma

 

Montáž našich produktov ako sú garážové dvere, vonkajšie žalúzie, pergoly a pohony na diaľkové ovládanie inštalujeme v regióne:

LIPTOV

Ponúkame Vám možnosť samoinštalácie výrobku, kde môžete na montáži ušetriť nemalé finančné prostriedky. Ku všetkým výrobkom Vám vieme dodať podrobný návod k montáži, prípadne je možné si pozrieť niektoré z videonávodou aj na verejnom webe youtube.com, prípadne niektoré z návodov k montáži máme pripnuté aj priamo na našom webe v sekcii NÁVODY - klikni TU

Pre uistenia sa či ste schopný si daný výrobok nainštalovať, Vám vieme poslať v elektronickej podobe jednotlivé návody k produktu, pre ktorý zvažujte kúpu ešte pred samotnou objednávkou.

Jednoduchý popis montáže a pripravenosť stavebného otvoru

Spôsob montáže sekčných brán

Montáž brány sme schopný zrealizovať v jeden deň, maximálne dva dni, v závislosti od toho, či je umiestňovaná do pripraveného otvoru v novostavbe, alebo jej predchádza likvidácia pôvodnej brány. 

Sekčná brána sa montuje na vnútorné ostenie garáže a vždy je osádzaná za otvor a nad otvor. Bočné dráhy sú vedené v pravom uhle pozdĺž stavebného otvoru. Tento systém je ideálnym riešením pre garáže, ktoré sú postavené zároveň s líniou ulice, lebo pri otváraní môže brána využiť celú hĺbku garáže. K stene je prichytená pomocou hmoždiniek a vrutov.

Garážová brána nad výšku 2,70 m je zaradená medzi vyhradené technické zariadenie.

Stavebná príprava pred montážou

Keďže funkčný systém sekčnej brány je špecifický, jeho montáži je potrebné prispôsobiť aj priestor a otvor, do ktorého bránu plánujete umiestniť. Pri výbere garážovej brány a jej polohy by ste mali brať do úvahy nasledujúce odporúčania.

Stavebný otvor pre bránu má byť pravouhlý a výška i šírka musia zodpovedať požiadavkám pre montáž. Montáž brány si tiež vyžaduje pevné murivo alebo nosný montážny rám. Šírka ostenia musí byť pri štandardnom zdvihu minimálne 120 mm, pri zníženom zdvihu 150 mm po oboch stranách.

Strop a priestor nad otvorom - nadpražie

Zo stropu sú zavesené nielen vodorovné dráhy, ale aj napr. stropný pohon brány, preto je potrebné, aby bol strop nosný aspoň v miestach, kde sa tieto prvky kotvia. Pokiaľ by nosnosť stropu nebola zaručená, je nutné zhotoviť pomocnú závesnú konštrukciu.

Potrebnú výšku prietoru nad otvorom - nadpražia určuje pri sekčných bránach typ zdvihu. Konštrukcia nadpražia je však dôležitá najmä pre brány s torznými pružinami: pružinové konzoly sú v nadpraží pevne ukotvené.

Podlaha

Práce na podlahe v priestore brány by mali byť definitívne ukončené. Podlaha by mala byť vodorovná a bez nerovností, aby k nej brána dokonale dosadala. Prípadné medzery medzi spodnou tesniacou gumou a podlahou totiž môžu byť príčinou prenikania vody do garáže alebo zdrojom tepelných strát. V prípade, že podlahu ešte nemáte dokončenú, vám bránu namontujeme do požadovanej výšky a podlaha sa dokončí neskôr.

Priestor v garáži

Pred inštaláciou brány a pohonu je potrebné rátať s priestorom, do ktorého sa brána bude otvárať. Tento priestor je limitovaný nielen výškou a šírkou otvoru, ale aj typom zdvihu a pohonu brány.

Pred samotným zahájením montáže by ste mali vypratať priestory garáže a zakryť šachty (montážnu jamu), aby nedošlo k úrazu.

Elektrická prípojka

Na mieste montáže musí byť zabezpečená funkčná elektrická prípojka so striedavým prúdom 230V/50Hz a predlžovacím káblom, aby montážnici mohli požívať ručné elektronické náradie. Zároveň musia byť od napätia odpojené všetky vedenia pod omietkou, aby nedošlo k úrazu elektrickým prúdom pri ich náhodnom navŕtaní.

 

Vyberte si produkt, ktorý Vás zaujíma...

Bočný odsuv brány Marantec

15.3.2017 11:02:07

Objednal som si pohon na bočný odsuv brány Marantec. Od objednania až po pomoc pri montáži a výmeny diaľkových ovládani vyjadrujem tejto firme veľké vďaka!!!Prístup majiteľa na dnešnú podobu nadštandardný. Vrelo odporúčam všetkým, ktorých mali zlé skúsenosti s objednaním tovaru cez internet. Táto firma je ukážkou ako má fungovať internetový obchod so dodatkovými službami. (bezproblémová komunikácia a pomoc cez telefón)Všetkým odporúčam. Pekný deň. Peter

Všetkým odporúčam

Katarina 13.3.2018 11:51:45
S objednávkou a dodávkou tovaru som bola maximálne spokojná. Tovar bol dodaný bez problémov a urgentne. Predávajúci bol ochotný odpovedať na všetky moje otázky a dotazy. Všetkým odporúčam

Ochotne pomohol

25.3.2017 00:17:52

Ďakujem za rýchle a promptne riešenie problému vzniknutého pri pohode brány LIFTMASTER a napriek tomu že súčiastku som kupoval v zahraničnej firme napriek tomu bol májitel firmy mi s problémom vzniknutým ochotne pomohol ako telefonicky aj osobne Branislav Butko

Seriózne jednanie, rýchle dodanie

21.3.2017 07:55:54

som maximálne spokojná, odporúčam nákup v tejto firme..seriózne jednanie, rýchle dodanie. Marta 

Vrelo odporúčame všetkým zákazníkom

29.3.2017 10:46:13

Chcel by som pozdvihnúť túto firmy za rýchle a promtná dodávanie objednávok tovaru. Mám už vyše dva roky skúsenosť s touto firmou. Vrelo odporúčame všetkým zákazníkom. Koldan Peter.

Prenájom karavanu

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie